О прстен печат

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Механичка заптивка -> О прстен печат
Ние сме техничко Taiwan О прстен печат производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
О прстен печат - O-ring 0005
модел: O-ring 0005
О прстен печат
За машини, индустриски апликации, автомобили, апарати за домаќинство, итн
Материјал:VMQ, нитрилна, HNBR, EPDM, пероксид-излечи ЕП,SBR,IIR, ACM, Neoprene, FPM, флуорсиликонска, итн
RoHS и REACH согласност
Соединение својства на барање, на пример:висока или ниска температура отпор, масло и гориво отпор, атмосферски отпор, озон отпор, ФДУ, АБС компатибилни, итн
Прилагодено-моделирани за различни димензии
Било која боја:сина, зелена, црвена, жолта, портокалова, виолетова,црна, бела, кафеава, и друго
Персонализација на пакување е прифатена.Ние произведуваме делови во зависност од вашите потреби


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

О прстен печат

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano