Гумени прстен заптивки

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Гумени прстени -> Гумени прстен заптивки
Ние сме техничко Taiwan Гумени прстен заптивки производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Гумени прстен заптивки - O-ring 0003
модел: O-ring 0003
Гумени прстен заптивки
За машини, индустриска опрема, земјоделски машини, автомобили, камиони, автобуси, генерален храна и пијалаци апликации, домашни апарати, итн
Секое соединение:MVQ, нитрилна, HNBR, EPDM, пероксид-излечи EPDM, ACM, Neoprene, Viton, флуорсиликонска, итн
RoHS и REACH согласност
Соединение својства на барање, на пример:висок-температура отпор, ниски-температура отпор, масло и гориво отпор, атмосферски отпор, ФДУ, ABS компатибилни, итн
Обичај прави за различни димензии.Сите големини се добредојдени
Варијации на бои:сина, зелена, црвена, жолта, портокалова, виолетова,црна, бела, кафеава, и друго


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Гумени прстен заптивки

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano